Kozí kolostrum

"ZÍSKEJTE PARŤÁKA PRO UDRŽENÍ VAŠÍ IMUNITY!"

Kozí kolostrum obsahuje kozí mlezivo, které bylo šetrně zpracováno lyofilizací, otestováno a zabaleno do kapslí. Obsahuje v koncentrované formě rozmanité biologicky aktivní látky jako imunoglobuliny, laktoferin, cytokiny, vitamíny, minerály, růstové faktory, speciální antivirové a antibakteriální látky, interferon, fytochemikálie a další.

Kolostrum má příznivý vliv na přirozený obranný systém, pomáhá udržovat zdraví a normální funkci imunitního systému při intenzivní fyzické námaze (např. při tréninku). Podporuje následnou regeneraci sil, udržuje vitalitu organismu.
V kombinaci s cvičením a správnou dietou má vliv na růst svalů, je vhodné pro oslabený nervový systém.

Jak kolostrum může pomoci?

 • pozitivně ovlivňuje imunitní systém člověka

 • v počátcích onemocnění, když na nás „něco leze“

 • urychlení regenerace a posílení organismu při únavě

 • pro udržení imunity dětí v dětském kolektivu školek a škol

CENA: 1.490,- Kč vč. DPH

 • DOPLNĚK STRAVY 60 tobolek
 • SLOŽENÍ: 100 % kozí kolostrum 250 mg (mléčný výrobek) v 1 tobolce. Obal tobolky: hydroxypropylmethylcelulóza.
 • DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: Dospělí 2 x 1 tobolka denně, v případě potřeby až 3 x 5 tobolek denně. Děti 1 tobolka denně, v případě potřeby až 3 x 3 tobolky denně. Užívat minimálně 30 minut před jídlem, tobolky důkladně zapít vodou.
 • HMOTNOST OBSAHU: 19 g
 • UPOZORNĚNÍ: Výrobek není určen pro děti do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Přípravek není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.
 • SKLADOVÁNÍ:Nevystavujte nadměrnému teplu ani přímému slunečnímu záření. Dózu pečlivě zavírejte. Doporučujeme produkt skladovat v chladničce. Nepoužívejte, je-li obal poškozen.
 • Výrobek je v ČR chráněn zápisem užitného vzoru č.  UV 24712

Co říkají klienti?

Kozí kolostrum jsem začala poprvé užívat preventivně pro posílení imunity v prvním trimestru mého těhotenství. Viděla jsem totiž jeho pozitivní účinky u mé kolegyně. Nyní je mému synovi už přes půl roku a já jsem od té doby nebyla ani jednou nemocná. Chřipka se o mě sice dvakrát pokoušela, ale zvýšené dávky kolostra mi vždy do druhého či třetího dne pomohly nemoci zabránit. Měla jsem maximálně lehčí rýmu. Pozoruji také, že mi užívání kolostra pomáhá snižovat únavu, což při každodenní péči o miminko velice oceňuji. Přes zimní období užíval kolostrum preventivně také můj otec a chválil si, že netrpěl každoročním zánětem nosohltanu. Můj manžel má zase zkušenost, že i když začal užívat vyšší dávky kolostra až druhý den nachlazení, byl i tak průběh nemoci výrazně mírnější a rychleji se uzdravil. Celkově tedy mohu potvrdit, že užívání kozího kolostra má kladný vliv na moji imunitu i zdraví mých blízkých a určitě ho doporučuji všem vyzkoušet.

Petra Batelková

Váš přípravek jsme se rozhodli vyzkoušet poté, co manželka již dva roky po sobě měla vždy celý podzim a část zimy rýmu a nachlazení. Olynth a podobné preparáty jsme kupovali po litrech, výsledek žádný. Kamarádka Petra nám doporučila vaše kozí kolostrum. Musím se přiznat, že k účinkům kolostra jsem měl apriori značnou "skepsi". Realita ovšem předčila veškerá očekávání! Problémů se žena zbavila max do 10 dnů! Od té doby partnerka používá kolostrum denně jako prevenci, při potížích dvě tablety denně. Musím rovněž uvést, že po déle trvající bronchitidě bylo naordinováno kolostrum i mně, a výsledek se opět dostavil! Do týdne!! Kolostrum tedy užíváme na nachlazení, při nemoci (chřipka apod.) a vůbec jako pomoc organismu při potížích. Získali jste tedy dva skalní příznivce vašeho výrobku! Děkujeme, vřele jsme již doporučili i našim přátelům a známým.

Dalibor a Hana Zachovalovi

Kozí kolostrum od firmy Betula Pendula se během posledních čtyř let stalo věrným spojencem naší čtyřčlenné rodiny. Sahám po něm, kdykoli mám pocit, že na mě"něco leze" a oblíbená přírodní medicína v přijatelnější formě vypáleného ovoce nestačí. Ačkoli je neužívám - s výjimkou zimních měsíců - pravidelně, jako letitý alergik zjišťuji, že kolostrum mírní některé nepříjemné příznaky této civilizační choroby. O funkčnosti kolostra se mi naštěstí podařilo přesvědčit i naše dvě děti (10 a 13 let), téměř nulový počet jejich zameškaných hodin ve škole, kam chodí kupodivu rády, mluví za vše. Rozhodně doporučuji kolostrum do každé ledničky!

Andrea Jelínková

Kozí kolostrum užívám už téměř čtyři roky. Bylo mi doporučeno naší známou, které výrazně pomohlo při rekonvalescenci po chemoterapii. Vzhledem k tomu, že pracuji jako učitelka na základní škole, je pro mě velmi těžké vyhnout se nejrůznějším virózám a nachlazením, v dětském kolektivu se šíří velmi rychle. Od té doby, co užívám kozí kolostrum, bývám nemocná daleko méně a pokud onemocním, uzdravuji se rychleji. Kozí kolostrum chci užívat i nadále a doufám, že bude pomáhat stále více a více lidem.

Irena Canini

Nejčastější dotazy

Jaký je rozdíl mezi kravským a kozím kolostrem?

Důvodů, proč je kozí kolostrum lepší než kravské, je několik. Kráva a koza jsou dvě různá zvířata a od toho se odvíjí také odlišnost kolostra od nich získaného. Co se týká bílkovin, bílkoviny kozího mléka jsou obecně lépe snášeny než bílkoviny mléka kravského. Dokonce i lidé trpící alergií na mléko kravské ve většině případů mohou bez potíží konzumovat produkty kozí. Stejné je to i s kolostrem. Poměr a složení některých bílkovin kozího mleziva je podobnější lidskému mlezivu, což může přispívat k lepšímu působení v lidském organismu. Koza oproti krávě nebo i ovci na pastvinách rozlišuje mnoho (dokonce až 60!) druhů bylin, které spásá. Vyhledává i byliny s hořkou chutí a okusuje větvičky a kůru stromů a křovin. Díky tomu je kozí mléko a i mlezivo bohaté na desítky látek pocházejících právě z bylin a křovin. Mnoho z těchto látek pak působí v lidském těle a společně s dalšími bioaktivními složkami ovlivňují například imunitní systém člověka. Kozy, oproti kravám jsou ve většině případů stále ještě chovány přirozeným způsobem života, na pastvě. Od zdravých a spokojených zvířat, která žíjí přirozeně je mlezivo a následně i produkty z něj bohatší na účinné látky. Kvalitní kozí kolostrum je z výše uvedených důvodů dle našich zkušeností účinnější než kravské.

Jak správně užívat kolostrum?

Kolostrum je vhodné užívat nalačno alespoň 30 minut před jídlem a důkladně zapít. Při užívání po jídle je vhodné počkat zhruba 1,5 hodiny, do vytrávení. K zapití doporučujeme vodu nebo jiný neslazený nápoj, studený nebo vlažný v množství přibližně 1 sklenice. Pro děti je možné obsah kapsle bezprostředně před podáním vysypat a rozmíchat v nápoji. Opět doporučujeme vodu nebo neslazený nápoj, spíše vlažný.

Jaké je dávkování kolostra?

Pro dlouhodobé užívání je dávkování pro dospělé 2x denně 1 tobolka, pro děti 1 tobolka denně. V případě potřeby je možné dávkování dočasně zvýšit až na 5 tobolek 3 – 4x denně pro dospělé, 2 tobolky 3x denně pro děti. Vhodné dávková pro konkrétní případy doporučí odborník. KONTAKTOVAT ODBORNÍKA

Při jakých potížích užívat kolostrum?

Velmi vhodné je užívání kolostra u školkových dětí při nástupu do školky nebo v chřipkové sezóně. Pro více informací kontaktujte odborníka.

Jak kolostrum skladovat?

Kolostrum je vhodné skladovat v chladu a temnu, vždy s dobře uzavřeným víčkem. V domácích podmínkách je optimální skladování v chladničce. Při cestování není třeba se obávat znehodnocení produktu, pokud nemáme k dispozici chladničku, teploty kolem 20 °C nesnižují kvalitu produktu. Vhodné je zabránit působení přímého slunečního záření, extrémním teplotám kolem 30 °c a vlhkosti. Skladováním se rozumí dlouhodobé uložení. Krátkodobé vystavení běžným teplotám během přepravy a cestování nevadí.

Mohu kolostrum užívat dlouhodobě?

Kolostrum je vhodné i pro dlouhodobé užívání, zvláště u osob s chronickými zdravotními obtížemi.

Mohou kolostrum užívat děti (mladší 3 let)?

Kolostrum je vhodné i pro děti do 3 let, je pro ně naprosto bezpečné. Mnoho našich zákazníků kolostrum kupuje právě pro malé děti, jelikož se jedná o čistě přírodní produkt bez vedlejších účinků. Z legislativních a procesních důvodů jsme však nuceni na etiketě produktu uvádět formulace „Produkt není vhodný pro děti do 3 let“.

Mohou kolostrum užívat těhotné ženy?

Kolostrum mohou užívat i těhotné ženy.

Můžu se kolostrem předávkovat?

Předávkování kolostrem není možné, jedná se o čistě přírodní produkt, bez chemických látek.

Má kolostrum nějaké nežádoucí účinky?

Kozí kolostrum je čistě přírodní produkt bez přídavků chemických látek. Žádné nežádoucí účinky při užívání produktu jsme nezaznamenali.

Mohu kolostrum užívat, i když beru současně jiné léky?

Námi nabízené kolostrum je 100 % přírodní mrazem vysušené kolostrum bez příměsí chemických látek, proto je bezpečné i při užívání s léky. Na druhé straně některé léky mohou snižovat účinnost kolostra, proto doporučujeme užívat odděleně. Pro více informací se poraďte s odborníkem.

Jak bylo Kozí kolostrum zpracováno?

Kozí kolostrum není nijak upraveno - neodtučňujeme ani neodstraňujeme kasein či laktózu. Sušení probíhá šetrnou technologií – vakuovým vymražováním neboli lyofilizací. Lyofilizace je dosud nejšetrnější metodou pro odstranění vody z vlhkých materiálů. Při lyofilizaci dochází k odstranění vody za velmi nízkého tlaku a nízkých teplot. Do sušeného kolostra nepřidáváme žádné další látky. Každá kapsle obsahuje 250 mg 100% kozího kolostra. Kapsle je vyrobena z hypromelózy, jedná se o rostlinný obal na bázi celulózy.

Jaké zkoušky, testy provádíte na kolostru?

Celý proces zpracování mleziva podléhá přísné kontrole dozorových orgánů ČR, surovina i produkt jsou pod dohledem Státní veterinární správy ČR, která pravidelně provádí kontroly zpracování včetně odběrů vzorků produktu, stěrů z provozu a další vyšetření. V rámci našich certifikátů podstupujeme pravidelné testování, dle daných podmínek. Nejdůležitější ze všech testů je mikrobiologické vyšetření každé várky nasbíraného mleziva pro vyloučení nevyhovující suroviny. Ke zpracování se dostává pouze mlezivo vyhovující všem mikrobiologickým požadavkům. Finálním testem při výrobě je testování hotového produktu, pro ověření jeho zdravotní nezávadnosti před samotnou distribucí. V rámci vzdělávání se a udržení kroku s nejnovějšími vědeckými požadavky provádíme na mlezivu/kolostru mnoho dalších testů, které však nejsou ze zákona povinné. Více zjistíte zde (ODKAZ NA ODSTAVEC O SPOLUPRÁCI S VĚDOU)

Způsobuje kolostrum alergické reakce?

U osob vysoce citlivých na mléčnou bílkovinu je třeba ověřit reakci. Obecně je však kolostrum alergiky bez potíží snášené jelikož mléčnou bílkoviny neobsahuje nebo jen v nepatrném množství. Ani osoby s intolerancí laktózy nemají při užívání kolostra potíže, obsah laktózy v kolostru je zanedbatelný.

Kolik obsahuje kozí kolostrum imunoglobulinů?

Obsah imunoglobulinů je především ukazatelem kvality kolostra ve smyslu brzkého nádoje, kdy jsou koncentrace všech biologicky aktivních látek nejvyšší. Kolostrum a jeho účinky na organismus nezáleží na co nejvyšším obsahu imunoglobulinů v produktu, ale především na komplexním působení mnoha rozmanitých látek z mleziva. Kvalita mleziva a tedy především jeho původ a následné šetrné zpracování jsou pro účinnost produktů rozhodující.

Jaký je rozdíl mezi Kozím kolostrem Betula Pendula a produkty jiných výrobců?

Kozí kolostrum Betula Pendula je vyráběno výhradně z mleziva získaného z Českých a několika Slovenských farem. Celý proces sběru a výroby produktu si tak sami kontrolujeme na rozdíl od jiných prodejců, kteří již hotové kolostrum nakupují ze zahraničí. Více k tomuto tématu zde>>>

Proč je Kozí kolostrum Betula Pendula oproti ostatním produktům tak drahé?

Výhradně lokální původ mleziva, vývoj produktu a jeho zpracování probíhají v České republice. Kozí kolostrum Betula Pendula je jako jediné v České republice chráněno užitným vzorem. Celý proces sběru a zpracování mleziva musí být nadstandardně kontrolován a všechno nasbírané mlezivo testováno v mikrobiologické laboratoři pro vyloučení mleziva nevyhovujícího. K zákazníkovi se tak dostává naprosto unikátní produkt, který si zachovává nejvyšší možné koncentrace a aktivitu všech účinných látek. Mikrobiologické vyšetření mleziva i sušení lyofilizací jsou kroky, které zaručují špičkový produkt, ale zároveň se jedná o časově i finančně nákladné procesy. Po finanční stránce nemůžeme konkurovat podobných produktům, můžeme se však pochlubit nejlepším kozím kolostrem na světě!